Zapraszamy do udziału w Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych

Już po raz drugi zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w II Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych.

1. Organizatorem Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych (FSKM) jest Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
  2. FSKM odbywa się w ramach Bydgoskich Impresji Matematycznych – projektu o numerze 550848 dofinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach programu MEiN pod nazwą Społeczna odpowiedzialność nauki.
  3. FSKM odbędzie się 10.10.2024 r. (czwartek) w godz. 9:3011:30, w Instytucie Matematyki przy alei Powstańców Wielkopolskich 2 w Bydgoszczy.
  4. FSKM skierowany jest do kół matematycznych prowadzonych w szkołach podstawowych w klasach I – VIII. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę kół matematycznych, ale maksymalnie 3 uczestników każdego koła matematycznego. Nauczyciel – opiekun koła matematycznego – na adres e-mail: kamrok@ukw.edu.pl zgłasza koło matematyczne podając klasę/klasy i nazwę szkoły oraz liczbę uczestników do 09.10.2024 r. do godziny 12 tej.
  5. Opiekun koła wraz z uczniami może przygotować poster na dowolny temat z matematyki, w tym jej zastosowań. Na przykład: opis wybranej rodziny liczb, brył platońskich, rodziny trójkątów, twierdzenia mającego zastosowanie w przyrodzie lub rozwiązań ciekawego zadania konkursowego itp. Wydrukowany poster uczestnicy koła będą prezentować na FSKM podczas wystawy (wystąpienie maksymalnie 10 minut) w ramach konkursu pt. Najlepszy poster matematyczny. Nagrodami w konkursie są smartwatche, gry planszowe oraz inne gadżety promocyjne.
  6. W programie FSKM zaplanowane są: warsztaty matematyczne dla uczniów z podziałem na grupy wiekowe oraz wystawa konkursowa posterów.

koordyantor Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych

dr inż. Karolina Mroczyńska