Młodzieżowa Konferencja Zastosowań Matematyki w Inżynierii Środowiska

Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniach 10 -11 kwietnia 2024 roku organizuje Młodzieżową Konferencję Zastosowań Matematyki w Inżynierii Środowiska, dofinansowaną przez mFundację mBanku w ramach projektu "Matematyka na zielono".

Celami tego wydarzenia są:

• pokazanie uniwersalności matematyki i jej praktycznych zastosowań w inżynierii oraz ochronie środowiska;
  • nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu statystyki matematycznej i inżynierii środowiska;
  • integracja środowiska naukowego reprezentowanego przez nauczycieli akademickich i studentów z uczniami i nauczycielami szkół.

Konferencja oragnizowana jest we współpracy z Wydziałem Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, Bydgoskim Alarmem Smogowym oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

W trakcie dwudniowej konferencji planowane są wykłady, warsztaty oraz konkursy skierowane zarówno do studentów, jak i uczniów szkół średnich.

Komitet Organizacyjny:

• dr inż. Karolina Mroczyńska  - przewodnicząca;
  • dr inż. Sławomir Andrzej Torbus, prof. uczelni, dr Jolanta Kosman, dr Agnieszka Łukasiewicz;
  • dr inż. Aneta Krajewska, dr inż. Bożena Piątkowska;
  • mgr Tomasz Bartecki, mgr inż. Karolina Kruber;
  • studenci: Julia Fidler, Zofia Kalińska, Dawid Kolano, Adam Kuczkowski, Natalia Malicz, Mateusz Weryho.

Program konferencji w załączniku.