Zimowe Impresje Matematyczne 5-9.02.2024 r.

Jak co roku, zapraszamy Uczniów klas 1-4 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym - Zima w świecie kół i okręgów. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia w załączniku.

Zapraszamy również na warsztaty matematyczne, pokazujące uniwersalność i piękno Królowej Nauk z zastosowaniem TIK.

Program jest następujący:

• PONIEDZIAŁEK - 5 luty 2024 r.

8:30 - Drużynowe potyczki matematyczne (dla klas 4) - dr Agnieszka Łukasiewicz

10:15 - Tajemnice matematycznych łamigłówek (dla klas 1-3) - dr Agnieszka Łukasiewicz

• WTOREK - 6 luty 2024 r.

8:30 - Kula - bryła doskonała (dla klas 4) - dr inż. Karolina Mroczyńska

10:15 - Geometryczne witraże (dla klas 1-3) - dr inż. Karolina Mroczyńska

• ŚRODA - 7 luty 2024 r.

8:30 - Algorytmy w grach i zabawach (dla klas 1-4) - dr Marcin Kowalewski

10:15 - Algorytmy w grach i zabawach (dla klas 1-4)- dr Marcin Kowalewski

• CZWARTEK - 8 luty 2024 r.

8:30 - Algorytmy w grach i zabawach (dla klas 1-4) - dr Marcin Kowalewski

10:15 - Algorytmy w grach i zabawach (dla klas 1-4)- dr Marcin Kowalewski

12:00 - Tajemnice matematycznych łamigłówek (dla klas 1-3) - dr Agnieszka Łukasiewicz

• PIĄTEK - 9 luty 2024 r.

8:30 - Kula - bryła doskonała (dla klas 4) - dr inż. Karolina Mroczyńska

10:15 - Geometryczne witraże (dla klas 1-3) - dr inż. Karolina Mroczyńska

Zajęcia są dostosowane do wieku uczniów i nawiązują do treści podstawy programowej z matematyki. Realizowane są w formie autorskich warsztatów, trwają 60-75 minut.  Odbędą się w Instytucie Matematyki, ul. Powstańców Wielkopolskich 2 w Bydgoszczy, sala 7 (parter).

Zgłoszenia należy kierować drogą mailową do 31 stycznia na adres: kamrok@ukw.edu.pl. W mailu proszę podać nazwę szkoły, klasę, liczbę uczniów, wybrany termin oraz kontakt do nauczyciela zgłaszającego klasę.

zapisy zamknięte, brak wolnych miejsc na warsztaty

Plakat informacyjny w załączniku.

Zimowe Impresje Matematyczne zorganizowane są w ramach projektu Bydgoskie Impresje Matematyczne (nr 550848), dofinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach programu MEiN pod nazwą Społeczna odpowiedzialność nauki.

koordynator projektu: dr inż. Karolina Mroczyńska