V Etiudy matematyczne dla ósmoklasistów - sesja posterowa

Relacja z realizacji grantu cd.

Już po raz piąty Instytut Matematyki realizuje grant edukacyjny Fundacji mBanku na realizację projektu Etiudy matematyczne dla ósmoklasistów.

Etiudy w muzyce oznaczają wprawki, techniczne przygotowanie - niezbędne, by rozwijać talent muzyczny. Etiudy matematyczne mają na celu: doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych, przełamanie niechęci do zadań typu wykaż, że...,udowodnij... i pomóc przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.

W wybranych szkołach zostały przeprowadzane warsztaty matematyczne przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z matematyki; w listopadzie kolejna etiuda:

• Etiuda 3. Zadania tekstowe z geometrii przestrzennej

Ostatnia etiuda będzie w grudniu:

• Etiuda 4. Zadania ze statystyki i rachunku prawdopodobieństwa

Uczniowie w ramach konkursu przygotowali postery prezentujące rozwiazania zadań z geometrii przestrzennej. Jako pomoc dydaktyczna posłużyły im klocki i bryły zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBanku.
Koordynatorem projektu jest dr inż. Karolina Mroczyńska