Instytut Matematyki na Festiwalu Nauki i Sztuki w Nakle

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią w dniach 27.11-05.12.2023r. odbył się Festiwal Nauki i Sztuki. W ciągu 7 dni festiwalowych licealiści - uczestnicząc w ponad 32 wydarzeniach - wspólnie odkrywali  świat nauki i piękno sztuki, m.in. przysłuchiwali się  prelekcjom, wykładom przygotowanym przez pracowników naukowych uczelni wyższych.

Do realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego został również zaproszony Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Warsztaty pt. "Macierze - wielowymiarowe liczby w otaczającym nas świecie" poprowadziła dr Agnieszka Łukasiewicz. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas matematycznych I Liceum Ogólnokształcącego.

Na festiwalu ofertę edukacyjną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przedstawił Dział Promocji i Komunikacji. Więcej informacji