Dr Katarzyna Chmielewska – przestrzeń podcastów UKW

Zapraszamy na 20. odcinek podcastu w ramach inicjatywy Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

W związku z rozpoczynającym się sezonem ferii zimowych, chcemy zaproponować Państwu tematy odnoszące się do aktywności dzieci w przestrzeni pozaszkolnej.

W dzisiejszym odcinku podpowiemy, jak z pomocą zajęć Minecraft i Robotyki zaszczepić w dzieciach pasję do matematyki. Dodatkowo odpowiemy na pytania:

• Co stanowi o wartości takich zajęć?
  • Na co należy zwrócić szczególną uwagę, żeby były one wartościowe?
  • O co powinniśmy zapytać, zanim zapiszemy dziecko na takie zajęcia?
  • Co powinno nas zainteresować lub zaniepokoić?

Gościem podcastu jest dr Katarzyna Chmielewska, doktor nauk matematycznych, adiunkt w Katedrze Funkcji Rzeczywistych i Algebry w Instytucie Matematyki UKW.

Pani doktor jest doświadczonym naukowcem, wykładowcą akademickim, nauczycielem szkolnym, a także akredytowanym tutorem, certyfikowanym coachem i trenerem biznesu. Uczy przedmiotów matematycznych i społecznych (np. matematyki inżynierskiej, statystyki matematycznej, komunikacji społecznej), a także towarzyszy swoim podopiecznym w ich rozwoju naukowym, zawodowym i osobistym. Prowadzi badania naukowe na pograniczu informatyki i dydaktyki matematyki w zakresie konstruktywnych metod uczenia się z wykorzystaniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) w powiązaniu z uczeniem się kompetencji wymaganych przez rynek pracy przyszłości. Opublikowała m.in. cykl artykułów związanych z edukacyjnym aspektem Mathability jako obszaru kognitywnej infokomunikacji. Za całokształt osiągnięć edukacyjnych otrzymała ogólnopolski tytuł EduInspiratora.