Praktyka nauczycielska w Norwegii

Inland Norway University of Applied Sciences w Hamar (Norwegia) oraz Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji UKW w Bydgoszczy zapraszają studentów studiów I i II stopnia specjalności nauczycielskiej lub kierunku pedagogika wczesnoszkolna lub studentów lub absolwentów kierunków: filologia angielska, lingwistyka stosowana z językiem angielskim, biologia, matematyka, fizyka, historia, geografia – posiadających przygotowanie pedagogiczne do udziału w projekcie międzynarodowym Multicultural Practicum Groups and Internationalisation of Teacher Education.

Forma uczestnictwa:

• wspólna praktyka ze studentami INN w szkole podstawowej w Hamar (Norwegia).

Termin:

• od 31.01.2022-25.02.2022 (4 tygodnie).

Korzyści:

• certyfikat potwierdzający udział w międzynarodowym projekcie,
  • rozwój kompetencji międzykulturowych,
  • rozwój umiejętności projektowania i prowadzenia zajęć w wielokulturowym zespole uczniów,
  • poznanie strategii współpracy z wielokulturowym zespołem uczniów.

Lider projektu zapewnia:

• stypendium - ok. 6.000 zł na zakwaterowanie oraz wyżywienie,
  • zakup biletów lotniczych i dojazdu do Hamar,
  • udział w warsztatach przygotowujących do udziału w praktyce,
  • pomoc w organizacji zakwaterowania.

Warunki/Kryteria udziału:

• Student aplikujący o miejsce na praktyce powinien być oficjalnie zarejestrowany na kierunku studiów prowadzącym do otrzymania tytułu licencjata/magistra na UKW, o: specjalności nauczycielskiej lub na kierunku pedagogika wczesnoszkolna lub posiadać przygotowanie pedagogiczne i być studentem bądź absolwentem kierunków: filologia angielska, lingwistyka stosowana z językiem angielskim, biologia, matematyka, fizyka, historia, geografia.
  • Powinien być (w momencie wyjazdu) studentem, co najmniej drugiego roku studiów pierwszego stopnia.
  • Powinien posiadać dobrą średnią ocen z całego toku studiów (nie mniej niż 3.0).
  • Powinien wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie przynajmniej B2 (potwierdzoną certyfikatem). W przypadku jego braku znajomość języka angielskiego zostanie zweryfikowana przez komisję podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Weryfikacja znajomości języka angielskiego nie dotyczy studentów filologii angielskiej lub lingwistyki stosowanej z językiem angielskim.

Terminy:

• Formularz zgłoszeniowy wraz z innymi dokumentami należy złożyć w Biurze Współpracy Międzynarodowej w terminie do 3 grudnia 2021 roku.
  • Formularz dostępny jest na stronie: kulturaedukacji.ukw.edu.pl oraz bwm.ukw.edu.pl

Kontakt:

Studentów zainteresowanych wyjazdem zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistego.
mgr Aniela Bekier-Jasińska, Biuro Współpracy Międzynarodowej, ul. Chodkiewicza 30, pok. 161, tel.: 52 34 19 107; e-mail: aniela@ukw.edu.pl

Liczba miejsc ograniczona!