Okolicznościowe seminarium dydaktyczne dla Studentów - czwartek, 18 listopada 2021 r.

W najbliższy czwartek, tj. 18 listopada o godz. 12.45, zapraszamy Studentów na seminarium z okazji 50-lecia Instytutu Matematyki. Swoim wystąpieniem zaszczyci nas dr hab. Ewa Szatlach, prof. uczelni, która pracuje na Wydziale  Nauk o Polityce i Administracji UKW w Bydgoszczy. Pani Profesor na wykładzie "Aktorzy gospodarczy na współczesnym rynku finansowym" przybliży nam zagadnienia z obszaru bankowości i finansów.

Link do spotkania:

SEMINARIUM

Streszczenie wystąpienia:
Kapitalizm nie rozwinąłby się tak, jak się rozwinął, gdyby nie system finansowy. Rozpowszechnienie bankowości komercyjnej, pojawienie się giełdy papierów wartościowych, postęp w bankowości inwestycyjnej oraz rozwój rynków obligacji rządowych i korporacyjnych - pozwoliły podmiotom gospodarczym na mobilizację zasobów i osłabienie ryzyka oszczędzania, inwestowania i gospodarowania pieniądzem. Czym jest pieniądz, jaka jest jego historia, jak podmioty gospodarcze starają się zarządzać środkami finansowymi i jak funkcjonuje współczesny system finansowy - na te pytania znajdziecie odpowiedzi na spotkaniu.