Białe połacie śniegu Białe połacie śniegu

Zimowe Impresje Matematyczne dla uczniów klas 1-4

Nadszedł czas na kolejne spotkanie w ramach Bydgoskich Impresji Matematycznych,  tym razem dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Zima powoli odchodzi, ale epidemia wciąż trwa, dlatego proponujemy nagrane warsztaty oraz konkurs plastyczny.

Zdecydowaliśmy się pomóc Wam  w przygotowaniu do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Pan Maksym Wałaszewski, student 3 roku matematyki - pasjonat zagadek matematycznych, gier umysłowych, a przede wszystkim gry Go -  przedstawił najciekawsze a zarazem najtrudniejsze zadania w dwóch kategoriach konkursowych: Żaczek i Maluch.

1. Zadania konkursowe - Maluch 2018
  2. Zadania konkursowe - Maluch 2019
  3. Zadania konkursowe - Żaczek 2018
  4. Zadania konkursowe - Żaczek 2019

Dla oderwania się na chwilę od ekranu monitora, zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym: Matematyka  Królowa Nauk  - jak ją sobie wyobrażam. Szczegóły konkursu w załączniku. Termin nadsyłania prac 15 marca 2021 r., rozstrzygnięcie w Pierwszy Dzień Wiosny. Nagrodami w konkursie są zestawy Lego i gry planszowe. Zapraszamy!