17.04.2024 - Konkurs Matematyczny Mistrz Dowodu 2024

W ramach Wiosennych Impresji Matematycznych dnia 17.04.2024 r. o godz. 10:30, w Instytucie Matematyki (sala 19b), przy alejach Powstańców Wielkopolskich 2 w Bydgoszczy, odbędzie się Konkurs Matematyczny Mistrz Dowodu.

• Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdą szkołę może reprezentować trzech uczniów.
  • Zgłoszenia przyjmowane są do 15.04.2024 r. na adres e - mail: kamrok@ukw.edu.pl
  • Merytorycznie konkurs obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki dla szkół ponadpodstawowych na poziomie podstawowym.
  • Konkurs jest jednoetapowy. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązują zadania otwarte typu: uzasadnij; wykaż; udowodnij; znajdź błąd w dowodzie.
  • Informacje szczegółowe i karta zgłoszenia w załącznikach.

Koordynator konkursu: dr inż. Karolina Mroczyńska